Ті, які постійно потрапляють – це тигри, леви, коні, лисиці, єноти, єнотовидні собаки, лелеки, білки. Хоча в птахах я не знавець, там окрема специфіка, але, буває, привозять і птахів. Якщо взагалі ніде їх подіти, то я можу прийняти птаха. Крім тих, яких привозить KARG, більшість тварин — конфісковані. Це приватні господарства, ресторани, контрабанда. До того ж, притулок є ліцензійним складом аеропорту Бориспіль. Якщо там когось конфіскують, то тварина йде сюди до рішення суду. Зауважу, що до процесу конфіскації я відношення не маю. Я лише та сторона, яка приймає. Є ж організації, які саме конфіскацією та цією боротьбою займаються. А коли вже я приймаю тварину, то ті організації частіше за все потім вже не беруть участі в долі тварини. Рідко коли так трапляється, що вони далі допомагають. Але це моя відповідальність. Коли я беру тварину, я розумію що так може бути, і я не відмовлю тварині, яка потребує допомоги.
Щодо того, як потрапляють тварини. Були кумедні випадки.
Був уже вересень, якщо не жовтень. Повідомили про новонароджену білку. Я подумала, що навряд, останніх білок я випустила ще півтора місяці тому, але якщо люди кажуть, що білка, то ймовірно, так і є? Я дістала знову молоко, яким потрібно вигодовувати новонароджених тварин. Відкриваю коробку, а там...явно не новонароджена істота. І тим більше – це не білка. Це взагалі для мене невідомий звір. На годиннику була 23.00, але ж із твариною я маю щось робити, вона може не вижити до ранку! Довелось перепрошувати і шукати допомоги в знавців посеред ночі. Виявилось, що ця істота — горішникова соня, червонокнижна тварина!
Ще був випадок. Зателефонували з KARGу і повідомили, що привезуть когось дуже неочікуваного, новенького, кого ніколи раніше не було. Звісно я була в передчутті, адже вони привозили усю фауну. Сказали вони мені лише одне, що в тварини або черепно-мозкова травма або отруєння. Знаєте кого вони привезли? Це був пацюк! Ну, я їм сказала, що з ним після лікування робити – хай самі думають, куди його випускати та що з ним робити.